Aktuálně

1.-2.11.2014 Prague Expo Dog - Double CACIB 2014

Závěr letošní sezóny se nám opravdu vyvedl. Já jsem pracovala po oba dny jako vedoucí kruhu a Tereza velice ráda přenechala roli handlera Soně Sehnalíkové a ta s Mirunkou (naposledy v mezitřídě) oba dny vyběhala BOBa!!!
1.11. rozhodčí pan Hans Rosenberg (SWE) - V1,CAC,CAC ČMKU,CACIB,BOB,Vítěz Prahy
1.12. rozhodčí paní Eva Mjelde (N) - V1,CAC,CAC ČMKU,CACIB,BOB,Vítěz Prahy.28.10.2014 Podzimní zkoušky retrieverů Štěpánov u Olomouce

V úterý jsme si z Brna s Mirou "odskočily" na její první lovecké zkoušky. Trochu jsem se bála, jak se Mira zvládne celý den soustředit, ale zvládla to celkem dobře, dokončily jsme se třemi známkami 3, jinak ostatní 4, takže I.cena a titul CACT! Super!26.10.2014 Evropská výstava psů Brno

Na EVP posuzovala kudrny paní rozhodčí Hannele Jokisilta (FIN) a Mira získala hodnocení V1,CAC.
V Brně jsem byly od pátku do středy, bydlely jsme u bratra a holky si to užívaly.11.-12.10.2014 Komárom (Maďarsko) 2x CACIB Dog Show

Výstava ve staré, udržované pevnosti, pod tím Dunaj... sem jezdím moc ráda.
11.10. estonská paní rozhodčí Siret Lepassar i 12.10. maďarský rozhodčí Dr.Jakkel Tamás ohodnotili Miru (mezitřída) V1, CAC, CACIB, BOB.
A hned jsme si zde vyřídili maďarského junior šampiona (podmínky Mira splnila již v dubnu).27.-28.9.2014 WT finále Milovice

Startovaly obě holky, ale neuspěla ani jedna.
Rozhodčí S. a F.Bollenovi z Belgie mě dost rozladili... jednak pro třídu E byly úlohy zbytečně těžké (je to Puppy class) a pak když startovala Larča ve třídě M a šla úlohy ve dvojici, vždy byla hůř hodnocena za velmi pěkně a přesně provedenou úlohu (oproti druhému ve dvojici, který zvládl úlohu až po několika povelech vůdce), jen proto, že je pomalejší (je to curly, vážení rozhodčí !!!).


21.9.2014 - Klubová výstava Oslavany

RK CZ pořádal, jako každoročně, podzimní výstavu v Oslavanech, letos bohužel ne v zámeckém parku (rekultivace), ale na nádvoří zámku... nebudu to rozvádět, ale prostředí fakt nic moc...
Anglické paní rozhodčí P.A.Blay se Mira (mezitřída) moc líbila, ale bohužel při rozhodování o klubového vítěze se jí vůbec nechtělo běhat (fakt jsem ji táhla jak ovci) a tak jen V1,CAC.
Laruška ve třídě čestné dostala moc pěkný posudek a hodnocení V1 (a příští rok již ve veteránech :o) )Září 2014

Září je měsícem kachních honů a Larča si to náramně užívala (byly jsme 7x)! Já ostatně taky, protože celý měsíc bylo nádherně a dny na Tachovsku jsou vždy pohodové.
Pár fotek v galerii.


30.8.2014 - Interdog Bohemia Mladá Boleslav

Naše plemeno posuzoval pan rozhodčí Iuza Beradze a Mira (mezitřída) byla hodnocena V1,CAC,CACIB,BOB:
Nádherný letní, slunný den zakončený šílenou bouřkou během odpoledních soutěží :o)


16.-17.8.2014 MVP DUODANUBE Bratislava (Slovensko)

Mira se poprvé vystavovala na Slovensku a úspěšně!
16.8. posuzovala (velmi pečlivě a dlouze) kanadská paní rozhodčí Barbara Amdt, váhala ohledně udělení BOB, řekla mi, že Mirunka je velmi nadějná, ale potřebuje dospět, ale nakonec to vyšlo - V1,CAC,CACIB,BOB. V odpoledních soutěžích posuzoval FCI sk.VIII pan rozhodčí Mijo Fury z Chorvatska a vybral nás mezi 5 nejlepších! Bohužel se Mira rozhodla, že už toho bylo dost a odmítla dál běhat, takže na stupně vítězů jsme se nedostaly, ale i tak je to pro nás velký úspěch!
17.8. posuzoval, z předešlého dne známý, pan rozhodčí Mijo Fury - V1,CAC,CACIB,BOB. Na odpolední soutěže jsme ale nečekaly a kolem poledne vyrazily směr Praha.
(za fotky díky Lucii Krčmové)9.-10.8.2014 WT České Budějovice

S Larčou jsme vyrazily už v sobotu, abych pomohla jako hazeč ve třídě L. Horké, slunné počasí se během chvíle změnilo v šílené krupobití, na zemi zůstala vrstva zmrzlých krup ještě když jsme po téměř 3 hodinách odjížděli... Larča čekala v autě s otevřenými okýnky a přestože jsem zajela do lesa, měla jsem v něm centimetr vody... ale když jsem přicházela k autu, musela jsem se smát, Larča byla naprosto suchá, šikulka si přelezla dozadu do kufru a udiveně hleděla, co to jako mělo být? No a večer jsem zjistila, že to nepřežil mobil a pak doma, že bohužel většina kontaktů se neukládala na SIM, ale do mobilu...
Druhý den už bylo počasí opět letní (auto během dne pěkně vyschlo), s Larčou jsme startovaly ve třídě M, první dvě úlohy v pohodě, ale třetí jsem pokazila já, tvrdošíjně jsem ji posílala pro aport na špatné místo... ach jo... takže poslední úlohu už si Lara udělala po svém...
Rozhodčí Bruno Julien (F) a Martin Incédi (CZ) a moc pěkné úlohy!


19.7.2014 NVP Mladá Boleslav

Rozhodčí Petr Studeník, Mira mezitřída: V1,CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz.9.-15.7.2014 Anglie

Tak tentokrát jsme se vydali trochu dál od domova, já, Tereza, její přítel Mendy, Lara a Mira.
Mirunky chovatelka Lyn Hunter (CHS Springcurl) byla tak moc laskavá a pozvala nás k ní. S více jak 1 500km a jízdou na levé straně jsme se "poprali" bez problémů a ve středu večer se srdečně přivítali s Lyn a jejími psy (4 kudrny+ 1 štěně, 2 sussex španělé,1 dobrmanka a veteránka velššpringršpaněla). Pravda, byli jsme lehce unavení, tak jsme povečeřeli a brzy šli do postele. Druhý den ještě Lyn měla nějaké vyřizování na univerzitě, kde učí a my vyrazili na prochajdu i s jejíma kudrnama. Večer jsme se v pěkné anglické hospůdce u večeře potkali se Sue (jejímž psem jsem kryla, bohužel bez úspěchu, Larču) a jejím přítelem Stevem. A večer pokračoval u nich doma, takže jsme viděli i jejich 4 kudrny + Stevovo irskou vodní španělku. V pátek nás Lyn vzala na výlet k nejstaršímu železnému mostu na světě, jeho prohlídka a procházka po městečku byly moc fajn. Pozdě večer nás přibylo - dorazili David (chová kokršpaněly ale u Lyn se zamiloval do kudrn a má od ní 4 měsíční štěně), a MD ze Skotska. A byl tu víkend CCR klubu Anglie, kvůli kterému jsme jeli právě v tuhle dobu, protože výstava a WT se konaly necelých 40 km od Lyn. Na výstavě posuzovala rozhodčí paní Elaine Robinson a vystavovalo se 87 kudrn! Neskutečný! Mirunka se vystavovala ve třídě Yearling bitch a skončila na 3.místě. Celý den pohoda, piknik, povídání s přáteli, prostě si to tam všichni přijeli užít. A večer posezení u Lyn doma a moravské víno. V neděli na working testy byla přihlášená jen Larča, ale nabídli nám, zda si nechci zkusit s Mirunkou projít puppy class mimo soutěž, nakonec jsem kývla a byla jsem moc ráda, Mirunka testem prošla, sice ona je stále ještě dítě, ale paní rozhodčí řekla, že je very promissing :o). Larča startovala v novice class a z 10 účastníků (kudrn) skončila na 3.místě a kdyby nevymyslela, to co vymyslela při první jednoduché úloze... ale rozhodčím se moc líbilo, jak pracuje. A opět - nádherný, pohodový den! V pondělí ještě návštěva Birminghamu, večer posezení s Lyn, Sue a Leslie a už tu bylo úterní ráno a loučení s Lyn... zpět se nás vydalo o jedno kudrně víc - vezli jsme 4 měsíční fenečku pro Švédku Maritu (úžasná, moc jsme si ji chtěli nechat... :o) ). Bylo nádherné počasí a tak jsme po přistání trajektu projeli na konec Calais, našli nádhernou pláž a tam pobyli 2 hodinky. Všechny tři kudrnáčí holky se v moři a na písku tak utahaly, že zbytek cesty spaly a spaly.
Lyn, moc děkujeme a příští rok se těšíme na shledání v Praze!


(Více fotek najdete na našem FB profilu)


14.-20.6.2014 Výcvikový tábor pro retrievery Komorník

Nádherné prostředí, fajn parta lidí, dobré počasí a super cvičení! Co víc si přát... :o)
Ve čtvrtek se konala tradiční soutěž o Pohár Komorní(k), které jsme se s Larčou zúčastnily a VYHRÁLY! Radost byla ohromná!


Tereza se rozhodla, že v pátek zkusí s Mirou OVVR a složily je suprově, jen jedna známka 3, jinak samé 4! Radost podruhé!31.5.-1.6.2014 Konopiště

Po dlouhé době jsme vyrazily v plném složení, Mira se předvedla v mezitřídě a Lara ve třídě čestné.
Sobota: Speciální výstava retrieverů, rozhodčí M.Armstrong (GB), Mira V2,Res.CAC, Lara V1.
Neděle: Klubová výstava retrieverů, rozhodčí J.Thirlwell (GB), Mira V1,CAC, Lara V1.
Obou rozhodčím připadal Mirunka úzká v oblast žeber, jinak moc pěkné posudky pro obě holky.


V sobotu odpoledne proběhlo vyhlášení soutěže fena a pes roku 2013 a Lara získala ocenění CCR fena roku 2013!24.5.2014 MVP Litoměřice

Mira samotinká v kruhu... mezitřída, rozhodčí pan Wojciech Burski (PL) a ohodnocení: V1,CAC,CACIB,BOB.


18.5.2014 WT Milovice

V neděli jsme s Larou vyrazily na WT, posuzovali M.Rytíř a P.Bubeník, Lara startovala ve třídě M a přestože testem prošla, žádnou velkou radost jsem z toho neměla, protože pracovala hrozně!!!


17.5.2014 - MVP Wieselburg (Rakousko)

Byla jsem moc ráda, že jsem si nechala na cestu časovou rezervu... padalo spousta vody, což na místě bylo znát - parkoviště bylo v noci pod vodou (bláto a zase bláto) a z jedné strany výstaviště hasiči ještě odčerpávali vodu... ale naštěstí se voda nedostala dovnitř pavilonů, takže výstava se konala.
Mira v mezitřídě od pana rozhodčího G.Wonisch (A) získala ocenění V1,CAC,CACIB,BOB. Na odpolední soutěže jsme nečekaly, začalo opět hustě pršet a tak jsme v poledne vyrazily domů.


10.5.2014 Klubová výstava KCHLS Humpolec

Déšť se Humpolci letos vyhnul a tak byl celý den moc příjemný.
Mira se předvedla (i když tentokrát ji to moc nebavilo a tvářila se notně otráveně :o) ) v mezitřídě a postupně od pana rozhodčího Attila Czeglédi z Maďarska dostala V1,CAC, Klubový vítěz a nakonec i BOB! Radost byla veliká.

Odpoledne byly vyhlášeny výsledky soutěže ANKA Cup 2013 a Larča svou výstavní a pracovní "kariéru" zakončila hattrickem:
Výstavní fena CCR, Pracovní fena CCR a Dual Purpose CCR 2013!
Vystavovat se bude od příštího roku už ve třídě veteránů a co se týče práce, občas si zajedeme na WT a v sezóně nás čekají kachní a bažantí hony :o)3.5.2014 MVP Praha

Rozhodčím pro kudrny byl pan Borge Espeland z Norska, Mirunka se mu moc líbila - V1,CAC, jen dle jeho názoru na titul CACIB ještě potřebuje vyspět (a to je pravda).
Chtěl jí zadat BOB, což ale bez CACIB nejde, a protože se mu líbila víc než pes, nakonec titul BOB u kudrn nezadal.


19.-21.4.2014


Velikonoce jsme tentokrát já a Mira prožily s partou kamarádek výstavně v Maďarsku. Asi bychom se nezlobily za lepší počasí, ale i tak jsme si to moc užily. Výstava byla na podporu chovu lipicánských koní, konala se v jezdeckém areálu a koníci se nám i předvedli. A po výstavě jsme hned vyrážely na procházky do nádherného okolí.
A výsledek - taky super:
19.4. rozhodčí L.C. Zsolt (Rumunsko) - V1,CAC,CACIB,BOB
20.4. rozhodčí K.Vilmos (Maďarsko), Mirunka byla v neděli nahlášena ve třídě mladých - V1,HPJ (CAJC), BOJ,BOB - Q Crufts 2015 a splnění podmínek pro udělení titulu Maďarský junior šampion
21.4. rozhodčí M.W.Wierzchowska (Polsko) - V1,CAC,CACIB,BOB
Pár fotek je v galerii.


4.1.2014 Moravská národní výstava Brno

Kudrny v Brně posuzoval ing.František Korda a Mirunka si vyběhala hodnocení V1,CAJC,BOJ a tím splnila podmínky pro udělení titulu Český junior šampion.PF 2014


S radostí a optimismem do nového roku!


2.-3.11. Double CACIB - Prague Expo Dog 2013

Lara si užívala v pátek na prvním bažantím honu této sezóny a o víkendu fungovala jen jako doprovod.
Mira se vystavovala ve třídě mladých a z obou dnů má moc pěkné posudky.
V sobotu ji pan rozhodčí Johannes Sheppers (NL) zadal ocenění V1, CAJC a BOJ a v neděli paní rozhodčí Siv Sando (N) V1, CAJC, BOJ i BOB!
Poté následovalo focení do kalendáře Retriever klubu CZ pro r.2014, fotil Dan Materna (fotka Lary je prostě úžasná!)19.-20.10.2013 2xCACIB Komárom (Maďarsko)

Sobota byla kvalifikační na Cruft´s 2014 a nám to vyšlo! Posuzoval pan Herbert Klemann (D), Mira získala ocenění CAJC a Lara, handlovaná Soňou Sehnalíkovou (se mnou se takhle krásně nikdy nepředvedla...:o) ), CAC, CACIB i BOB!
V neděli se vystavovala jen Mira a od rozhodčí paní Dr. Váczi-Balogh Zsuzsanna (H) dostala CAJC a poté i titul Derby Winner (soutěží jedinci plemene, kteří se narodili v loňském roce).
Za fotky díky přátelům, se kterými jsme prožili moc příjemný víkend!28.-29.9.2013 Finále WT Tábor

Letošní finále working testů přijeli posuzovat rozhodčí Stefano Martinoli (Itálie) a Michael O´Connor (Irsko).
S Larčou jsme odvážně nastoupily ve třídě M. Úlohy nebyly přehnaně těžké, ale spíš zapeklité, zvláště italský rozhodčí plně využil nelehký terén se spoustou nástrah.
Z 12 startujících v této třídě dokončili jen 4 a my jsme překvapily nejen sebe - obsadily jsme 3.místo! Nádhera!
Výsledky a fotky najdete zde.22.9.2013 MFTR (kachny) Nezdřev

Září je měsícem kachních honů a Larča si to letos bohatě užila. Tuhle práci miluje a tak jsem nás přihlásila na Field trial. Byl to dlouhý den, zkouška probíhala na 6 rybnících a já jsem se bála jedině toho, aby Larča někam sama iniciativně nevyrazila... ale ustála i situaci, kdy střelená kachna padla na cestu 2m od nás a tak jsme se v podvečer mohly radovat z I.ceny a titulu CACT!
V Galerii fotky od I.Kolerusové a V.Jandery.


21.9.2013 Klubová výstava Oslavany

Rozhodčí Monique Legrand Leloup, Francie, Mira - třída mladých, V2, Lara - třída čestná, V1.


Počasí je letošní léto opravdu vydařené!

17.-18.8. MZPR Čertovo břemeno. Tak sem jsme vyrazily hlavně kvůli nádherné krajině, moc se nám tu vloni líbilo. Larča i bez přípravy pracovala dobře, jen jsme si to pokazily na klidech, známkou 2 jsme přišly o titul... jinak jedna trojka a pak samé čtyřky, pohoda, pěkně jsme si to užily.
24.-25.8. Tento víkend jsme v Táboře s "naší partičkou" potrénovali na WT (fotky i komentář Dana Slabá).
31.8. Krajská výstava Rybníky se letos konala v Praze na Džbáně, vystavovala se Mirunka a od pana rozhodčího Vl.Adlta dostala VN1 a pěkný posudek. A odpoledne se ještě s vnučkou mé kamarádky předvedly v soutěži Dítě a pes. Moc jim to slušelo!
Do galerie jsme přidali pár fotek.


Červenec 2013

5.7. jsme trochu v Táboře potrénovaly na WT.
13.7. se Mira vystavovala na KV KCHLS v Praze-Uhříněvsi a od pana rozhodčího MVDr.F.Šimka (CZ) dostala ohodnocení VN1. A Larče byl odpoledne udělen titul Klubový šampion.
20.7. MVP Mladá Boleslav, panu rozhodčímu I.Beradze (GEO) se Mira líbila, hodnocení VN1.
28.7. Na táboře ve Strmilově jsme si vyzkoušely i práci na pobarvené stopě a tak jsme se vydaly s Larčou na lesní zkoušky. Bylo opravdu vedro (když jsme v 16h odjížděly, ukazoval teploměr 37°C), ale Lara pracovala dobře a odvezla si I.cenu a titul CACT!
Mira si horký víkend užívala na vodě, s Terezou a Markem vyrazila na svou první plavbu po Sázavě. Byla ji přidělena pozice "superháčka"(úplně vepředu) a moc se jí to líbilo.
Jinak výlety, koupání, chalupa - prostě letní pohoda. Fotky v galerii.


16.-22.6. Výcvikový tábor pro retrievery

Neskutečný týden! Nádherné počasí, nádherné prostředí chatové osady Strmilov - Leština v lese u rybníka Komorník, nádherné prostory na výcvik a báječná společnost lidí a psů. Tábor pořádaly Eva Píchová a Jindra Hermannová a zúčastnilo se ho více než 50 retrieverů.
Mirunka měla každý den ráno jen základní výcvik, zbytek dne trávila ve vodě nebo dováděla.
Larča absolvovala dopoledne lovecký výcvik a odpoledne, vzhledem k teplotám nad 30°C, se cvičilo na vodě. Ve čtvrtek proběhla soutěž o Pohár Komorní(k), Larča se na poslední disciplíně rozhodla, že půjde dřív, než dá rozhodčí pokyn, takže skončila 15., ale její práce v lese byla vyhodnocena jako nejlepší!
Pár fotek najdete v galerii (autoři my, B.Černá a Š.Bayerová).


15.-16.6. WT Jalovec

Tyto WT se nám tedy moc nepovedly, Larča obsadila až 6.místo. Bohužel při jedné úloze byly dummy ukryty v terénu, kde byla spousta kopřiv a Larče se tam vůbec nechtělo... nakonec je donesla, ale až po spoustě mých povelů, takže z této disciplíny jsme dostaly 1 bod! Posuzovali M.Tomcová (CZ) a W.Harrer (A).1.6.2013 KV Retriever klub Konopiště

Letošní Klubová výstava RK CZ na Konopišti byla moc pěkná, až na počasí - celý den z nebe tekly potoky vody a v kruzích se brzy běhalo ve vodě a pak i v bahně, odpolední soutěže pořadatelé museli přesunout na terasu restaurace.
Kudrny posuzovala americká rozhodčí D.Baldwin, specialistka na chesapeaky. U Larči se jí nelíbila úzká hlava a údajně nedokonalé zadní úhlení (6 let jí rozhodčí píšou good angulation,tak nevím...) takže VD1. Nicméně z odpoledních soutěží si Larča odnesla titul Klubový šampion práce 2013 a také byla vyhlášena CCR fenou roku 2012!
Mira se paní rozhodčí naopak moc líbila, posudek začíná slovy: Okouzlující mladé štěně... a hodnocení VN1. Odpolední klání mrňat o titul BIS BABY posuzovala anglická rozhodčí paní Chris Bailiss a vybrala nakonec naši Miru! Moc děkujeme!
Vzhledem k počasí jsou fotky pořízeny ve slunný den na zahradě :o)).25.5.2013 MVP Litoměřice

Tentokrát šly do výstavního kruhu holky obě, Mira získala ocenění VN1 a Larča V1,CAC,CACIB,BOB! Rozhodčí p.František Pasák.
Za fotky děkujeme Evě Šípové a Zuzaně Erretové.


12.5.2013 Návštěva v CH ArletStar

Neděli jsme si já a Mira užily u Míši Tomcové a štěňátek od Ferrari. Fotky galerii.Lara je Mezinárodní výstavní šampion (C.I.E.) !27.4.2013 KV Humpolec

Na KV do Humpolce jsme se vydaly s oběma holkama.
Mira se vystavovala poprvé, ve třídě štěnat, rozhodčí paní H. Ahrens se líbila a získala hodnocení VN1.
Za fotku díky S.Novákové.


Lara se tentokrát nevystavovala, ale jela si pro ocenění Výstavní fena CCR 2013 a Dual Purpose CCR 2012.23.-24.3.2013 WT Rakovník

Nedaleko Rakovníka pořádal Retriever sport CZ první Working testy letošní sezóny. Počasí bylo mrazivé, foukal nepříjemný vítr, ale přesto jsme si den moc užily. Larča startovala ve třídě L a umístila se na 5.místě (20 startujících). Foto Olga Klíchová.16.3.2013 Trénink Tábor

Před WT jsme si zajely zatrénovat do Tábora a vzaly sebou i Miru. Spousta pěkných fotek od Dany Slabé a Radka Nováka v galerii.2.-3.3.2013 MVP Graz (Rakousko)

Tentokrát jsme vyrazily s Blankou Novotnou a její Caty na trošku delší výlet (480 km tam + 480 km zpět), na MVP do rakouského Grazu. Posuzoval Dr.R.W.James a Larča odešla z kruhu s oceněním CACA, CACIB, BOB.
Nejvíc si holky asi užily přestávku s vycházkou k jezeru při zpáteční cestě :o).1.3.2013

Dnes se naše rodina rozrostla o hnědé kudrnaté miminko z Anglie. Jmenuje se Springcurl Minette, domácky Mira, a díky za ní patří paní Lyn Hunter, chovatelce. Je moc roztomilá a děsně akční!
Lara ji přijala bez problémů a tak doufáme, že jí život s námi bude bavit.

V neděli jsem šla vyklepat kobereček a když jsem se vrátila, takhle si holky ustlaly :o))Zima 2012/2013

Do galerie jsme doplnili pár foteček.


1.1.2013 Novoroční vycházka
PF 2013


Ať se vám daří dojít vždy až na vrchol!


Lara je šampionem krásy Maďarska.
20.10.2012 MVP CACIB Grand Prix Komárom
21.10.2012 MVP CACIB Derby Komárom

Dvoudenní mezinárodní výstava v maďarském městě Komárom se konala za letního počasí v nádherném místě - uvnitř bývalé pevnosti Monostori Eröd, která se tyčí nad Dunajem.
První den posuzoval maďarský rozhodčí pan András Korózs a Lara získala V1, CAC, CACIB, BOB. V maďarsky psaném posudku jsem si sice moc nepočetla :o)), ale tomu, když mi pan rozhodčí řekl, že mám "very nice curly" jsem rozuměla dobře a ráda.
A dařilo se nám i druhý den u rakouské rozhodčí paní Marie-Luise Doppelreiter, také hodnocení V1, CAC, CACIB, BOB!
Zároveň tím Lara splnila i podmínky pro udělení maďarského šampiona krásy.
Za společnost a fotky díky Soně, Jane, Petře a Mirče


29.9.2012 MVP Tulln (Rakousko)
30.9.2012 Klubová výstava Grafenegg

Na poslední zářijový víkend jsme se vydaly s Larou za výstavami do Rakouska. Sobotní MVP posuzoval norský rozhodčí pan Jan Roger Sauge. Lara obdržela moc pěkný posudek (bitch of excellent breed type, feminine head and lovely expression, good reach of neck, good front, could have stronger bone - že má slabší kostru,to vím, strong topline, good hindquaters, good coat quality, moves well) a tituly CACA, CACIB (tím i kvalifikaci na Cruft´s 2013 pro třídu pracovní) a BOB!
Z nedělní klubové výstavy jsem odjížděla docela naštvaná. Posuzovala americká rozhodčí Ann Yuhasz a Laru ohodnotila na VD1 (her movement coming and going not so strong...), v porovnání s fenou, která zvítězila, ale Lara rozhodně měla na víc, než na VD ... tak snad příště to zase bude lepší...


13.9.2012

13.9.2012 se Lluddu (Lary bráška) stal otcem 13 dětí!
Informace o vrhu v Litvě najdete zde.


Léto 2012

Září je měsícem lovu kachen. V krásném prostředí tachovských rybníků jsme byly s Larou pracovat několikrát, je šikovná, neúnavná a moc ji to baví.Léto 2012

Letní měsíce jsme letos pojali odpočinkově. Zkraje prázdnin byla Larča přihlášená na 2 výstavy (Klatovy, Mladá Boleslav), ale protože zrovna přelínávala, ani na jednu jsme nejely.Za to jsme absolvovali spoustu výletů, tréninků a návštěv kamarádů, pár fotek najdete ve fotogalerii.
11.-12.8. jsme se vydaly na WT u Hluboké n/Vltavou, které přijeli posuzovat rozhodčí pan Fons Exelmans z Belgie a paní Andrea Böszörményi z Maďarska. Larča pracovala dobře, až na úlohu u vody. Břeh byl hodně strmý (při vylézání jsme museli psům pomáhat), Larča se na kraji zastavila (špatná zkušenost z mládí), podívala se na mě a kníkla: Pomooc, mami!, když jsem ji řekla: Neboj Lari, můžeš, tak do vody normálně vlezla, ale za to kníknutí bohužel 0! Ale i tak ji musím pochválit, pracovala ten den moc dobře.
Hned následující víkend 18.-19.8. nás čekaly Mezinárodní zkoušky přinášení retrieverů, které se konaly u Tábora. Víkend to byl náročný, oba dny byla 30st. vedra, z 23 přihlášených psů zkouškami prošlo jen 13. V sobotu na závěr dne dali rozhodčí disciplínu Klid na stanovišti, všichni psi, unavení po náročném dnu, byli rádi, že leží, jen Larča měla pocit, že by mohlo přijít ještě něco zajímavého...naopak přišla naprosto nezajímavá známka 1...:o)) Odsadily jsme 11. místo a užily jsme si prima víkend.
Na 1.9. jsme se přihlásily na Krajskou výstavu Rybníky, kde se nám vloni moc líbilo. I tentokrát pohoda, prímová retrívří parta a hodnocení V1, VT, KV a BIG II.


16.6.2012 Speciální výstava retrieverů
17.6.2012 Klubová výstava retrieverů

Víkend v krásném prostředí pod zámkem Konopiště patřil Retriever klubu CZ a výstavám. A pro nás to byl víkend plný úspěchů! V sobotu nás posuzoval anglický rozhodčí Mr.Ron W.James s hodnocením CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB! Odpoledne ještě Larča převzala certifikát za Klubového šampiona práce RK CZ 2012.
V neděli jsme se předvedli anglické rozhodčí Ms. Becky Johnson a získali hodnocení CAC, Vítěz Konopiště, BOB!
Oběma rozhodčím za jejich ocenění moc děkujeme!
Fotky z obou dnů najdete zde .2.6.2012 WT Třebíč

Tentokrát jsme se polepšili, Larča startovala ve třídě L a obsadila 5.místo. Posuzovali čeští rozhodčí ing.B.Kovář a M.Rytíř.
Za fotky díky J.Dolníčkovi.19.5.2012 Pochod Praha - Prčice

Larča absolvovala s Terezou 50km trasu a celý den byla dost spokojená.12.5.2012 KV Humpolec

Na výstavě retrieverů se Larča představila ve třídě vítězů, posuzovala švédská rozhodčí Lena Hägglund, která preferovala hubené jedince (sama chová FCR), posudek máme pěkný, kromě "too much weight for false pregnancy", takže jen V1,CAC.
Odpoledne proběhlo vyhlášení výsledků r.2011 a Lara se stala DUAL PURPOSE CCR 2011! A dosaženými body obsadila 3.místo v hodnocení Retriever roku 2011!Jaro 2012

S jarem začaly nejen tréninky na WT, ale i samotné WT (fotky od Dany Slabé v galerii).
21.-22.4. Lara startovala na WT v Táboře, kam přijeli posuzovat angličtí rozhodčí Mark a Jamie Bettinson. Pracovala velice "vlažně" (stále na nás doléhá odchod Brusinky a navíc má Larča falešnou březost), na každé úloze jí rozhodčí strhli 5 bodů - no drive a jednu úlohu dokonce neudělala, takže těmito WT jsme neprošli (14,15,0,15 bodů).


1.2.2012

1.2.2012 odešla naše Brusinka, fenečka s velkým srdíčkem. S námi zůstane navždy.

BRUSINKA
* 7.11.1999     †1.2.2012
28.1.2012 MVP Trenčín

Laruška nastoupila ve třídě šampionů a od pana rozhodčího Iuza Beradze (Gruzie) získala ohodnocení V1, CAC, CACIB, BOB!
Tím splnila poslední podmínku pro udělení titulu Slovenský grand šamión.18.1.2012

CHS Bonny Dux nabízí 8 týdenní štěňata CCR, veškeré informace a kontakt naleznete na www.flatcoated.cz.


PF 2012
19.-20.11.2011 MVP NITRACANIS (Slovensko)

V Nitře jsme od paní rozhodčí Marianne Gyárfás (Maďarsko) obdrželi hodnocení V1, CAC, CACIB, BOB a druhý den od pana rozhodčího Robert Ennis (USA) V1, CAC, Res.CACIB (nelíbilo se mu, že Larča začala přelínávat...).


Listopad 2011

Skončila práce na vodě...


... a začala práce na poli (foto Dan Materna)
2.10.2011 NFTR kachny Klatovy

Další nádherný, i když náročný den. Field trial opravdu nebyl lehký, začínali jsme v 10h, končili v 15.30h a absolvovali 4 leče na 4 různých rybnících. Laruška pracovala moc pěkně, ale bohužel nám v součtu scházelo 8 bodů na I.cenu, tak snad příště. Fotky (I. Uriánková) v galerii.


1.10.2011 Svatohubertské slavnosti

Byly to již 18. Svatohubertské slavnosti, které pořádal Řád sv. Huberta, ale poprvé se konaly v Praze (z důvodu rekonstrukce Kuksu). Zahájení proběhlo v chrámu sv.Víta troubenou mší, členové Řádu se setkali s významnými hosty v prostorách Arcibiskupského paláce, odtud, od Pražského hradu šel poté slavnostní průvod do zahrad pod Petřínem, kde proběhlo oficiální zahájení slavností pro veřejnost s bohatým programem. V jeho rámci proběhlo i vystoupení loveckých kynologů a RK CZ předvedl s úspěchem všechna plemena retrieverů. V galerii najdete pár snímků (B.Novotné, O.Horkého) z tohoto úžasného dne.


24.9.2011 MVP Tulln (Rakousko)

Tak tohle opravdu nebyla vydařená akce. Lara byla v kruhu jediná kudrna a i přes dobrý posudek dostala VD1... Rozhodčí Monika Blaha (Rakousko) hodnotila především podle toho, zda je posuzovaný domácí nebo zahraniční... ale rozhodčí je rozhodčí, s tím jsme se setkali i na výstavě, kde posuzovala T.Illukka, která zase upřednostňovala jedince svých odchovů...


18.9.2011 Klubová výstava RK CZ Oslavany

Po pracovní sobotě, kdy jsme byly na kachním honu, jsme neděli měly výstavní. RK CZ pořadál v pěkném prostředí zámeckého parku v Oslavanech klubovou výstavu. Kudrny hodnotila paní rozhodčí Barbara Krumpak (Slovinsko) a Larča získala ocenění V1, CAC, Klubový vítěz.
Odpoledne nám zde ještě byla předána cena za titul "CCR fena roku 2010".Srpen 2011

Poslední červencový víkend nás Larča dost překvapila, když začala o měsíc dřív hárat. Takže jsme nejely na WT Munich Cup (Německo), na který jsme byly přihlášené a moc se těšily, ani na WT Cup v Českých Budějovicích, ani na MZPR pořádané RK CZ... V galerii alespoň pár fotek z chalupy a výletu.


Červenec 2011

Léto! (i když počasí se úplně letně nechová... )
Jezdíme na chalupu, kde si holky užívají v lese i v rybníce.


Vyrazily jsem se zase po roce podívat, co nového v pražské ZOO, a tentokrát jsme cestovaly lodí. Jako vždy to byl příjemně strávený den, i když většina zvířat byla schovaná a spala, protože bylo slunečno a dost teplo.


Absolvovaly jsme nějaké zkoušky (PZ I.cena CACT, SZVPR III.cena) a výstavu v Mladé Boleslavi (CAC, NV, BOB).

Dva víkendy jsme strávily v Jižních Čechách na tréninku WT pod vedením Matese Rytíře. První byl zaměřený na práci ve vodě (teploty ke 30°C), druhý na práci v lese a na louce (10°C a vytrvalý déšť). Přínosné a pohodové!


Laře byl udělen titul Český šampion práce25.-26.6. ZPR Klatovy

Tentokrát jsme si naplánovaly náročnější víkend, dvoudenní Zkoušky přinášení retrieverů. ZPR jsou jedny ze tří typů zkoušek vyššího typu (ZPR, VZPR, FT), v nichž musí pes získat CACT, aby splnil jednu z podmínek pro získání titulu Šampion práce CZ. A nám se povedlo! Larča byla v pohodě (lehce nervózní jsem byla já, takže mi třeba vyklouzla po předání kachna z ruky...), jen při disciplíně Klid na stanovišti v lese (10 min.) jsem si ji radši nechala na vodítku, protože jsem věděla, že 1 bod obětovat můžeme...
Bohatá fotodokumentace od Luboše Červeného zde a od Ivy Uriánkové zde, výsledky zde. Vybrané fotky Larči najdete ve fotogalerii.


12.6.2011 SZVPR Kostelec nad Černými Lesy

Zkoušky Larča absolvovala s ochrannou botičkou, protože byla tři dny po vytažení stehů, ale vůbec ji to nevadilo, pracovala pěkně až do poslední disciplíny, kdy vyběhla před povelem na aport kachny z vody a tím pádem spadla do II.ceny.
Vzaly jsme sebou tentokrát i Brůsu, která pro změnu vyběhla bez povelu na aport bažanta...
Výsledky zde.


30.5.2011

Retriever klub Rakouska pořádal 2.-5.6. velkou akci - klubovou výstavu a working testy, kam jsme se s Larčou přihlásily a moc se těšily. ALE...Odpoledne jsme si šly ještě zatrénovat na vodu, první marking OK, druhé memory - Larča šla stejnou trasou, jen zrovna šlápla ve vodě o kousínek vedle a dost ošklivě si rozřízla přední packu. Naštěstí sebou nosím kromě jiného i obinadlo, packu jsme hned pořádně zavázaly a jely na veterinu, kde ji ránu museli zašít (4 stehy). Klidový režim a antibiotika, tak snad to bude OK.
7.5.2011

Lara získala ocenění Dual Purpose 2010, t.j. nejlepší výstavní + pracovní CCR roku 2010! Fotky z předávání cen zde .


16.-17.4.2011 WT Tábor

WT v Táboře přijeli posuzovat vynikající angličtí rozhodčí Mark a Jamie Bettinson. Laruška se "vyspala do růžova", pracovala s velkou chutí, přesně a rychle - známky 20, 20, 18. Bohužel, poslední disciplínu jsem nezvládla já, Laru jsem okřikla slovně a ne pomocí píšťalky a to se v Anglii nepřipouští, takže 0 (Jamie mi řekl, že kdybych použila píšťalku, strhnul by nám jen 5 bodů...). Večer jsme ale zažili ohromné překvapení, když CENU ROZHODĆÍCH ve třídě L (10 startujících) získala naše kudrnka Larča !!!
Fotila Dana Slabá, díky. Výsledky zde.
26.-27.3.2011 WT Třebíč

Letošní WT sezónu jsme zahájily v Třebíči s rakouskými rozhodčími - Wolfgang Harrer a Barbara Bachleitner, kteří pro všechny třídy připravili pestré a zajímavé úlohy. Lara pracovala pěkně (myslím, že hlavně zásluhou Wolfganga, který ji v pátek při tréninku názorně vysvětlil, že půjde i do bahna i do křoví :) ), jedinou chybu udělala, když na cestě zpět vodou upustila na mělčině dummy (známka 10) a ve své třídě L skončila na 5.místě (z 11 startujících) se známkou velmi dobrý. Výsledky zde, fotky doplníme později.


10.3.2011

Laře jsou 4 roky22.2.2011

Po dvou letech jsme zopakovaly oftalmologické vyšetření na genetické vady - Larča má eyes clear!


5.-6.2.2011 MVP DUOCACIB Brno

Zkraje výstavní sezóny jsme vyrazily do Brna. V sobotu Laru posuzoval norský rozhodčí p.Iversen, kterému se nelíbila Larči užší hlava, takže jsme dostaly výbornou, ale bez titulu. V neděli od švédského rozhodčího B.Lundgrena V1,CAC, Res.CACIB (jemná fenčí hlava, dobré proporce, dobrý krk a ramena, dostatečné úhlení, dobrý trup, pěkná horní linie, velmi dobrý pohyb, dostatečná síla kostry, dobrá srst). A od obou rozhodčích: milá povaha!
Ve výstavním kruhu nás vyfotila Tereza Vaňáčková, děkujeme.
Zima 2010/11

V galerii jsou fotečky z letošní zimy.


PF 2011
7.11.2010


"Brusinka má narozeniny, my máme přání jediný, stěstí, zdraví, štěstí, zdraví, hlavně to zdraví!"6.11.2010 - Working testy

6.11. uspořádal Retriever klub v Kostelních Střímělicích Working testy. Lara startovala ve třídě L (Novice), ale tvářila se, že ji to moc nebaví, zlobila a při jedné úloze dokonce zaměnila dummy a byla z toho 0! Tak jsem si řekla, takhle ne a přihlásila ji i do vyšší třídy M (Intermediate). A Lara byla najednou jak vyměněná, pracovala s velkou chutí a přestože jsme nezvládly poslední úlohu, měla jsem z ní velkou radost (známky 17,20,19,20,0). Kompletní výsledky zde.


31.10.2010 - KPZ Nezdřev

Tentokrát jsme na podzimní zkoušky vyrazily v plné sestavě, i s Brusinkou (pravda, pan rozhodčí se na začátku zkoušek Terezy ptal, jestli té labradorce je opravdu 11 let...:o) ). A výsledek úžasný - Lara CACT, Brusinka res.CACT! Kompletní výsledky najdete zde a spousty fotek zde, zde a zde.


10.10.2010 - KPZ Kařez

Na podzimní zkoušky šla Larča poprvé a vzhledem k tomu, že jsme na ně trénovaly jen v týdnu před nimi, šly jsme si je jen vyzkoušet. Ale Lara pracovala moc pěkně, kromě úlohy slídění s dohledávkou (Proč bych tu měla ještě dál slídit, když už to mám v nose, tak hurá pro to!), kde dostala známku 3, všechny ostatní úlohy zvládla za 4, zkoušky absolvovala v I.ceně a s titulem CACT!
Fotečky od I. Hřebíčkové a J. Jílkové v galerii.


26.9.2010 - KSZVPR Nezdřev

Blanka byla se svým blahopřáním (děkujeme) v guestbooku rychlejší :o) , takže doplňuji informace:
Lara na SZVPR získala plný počet bodů a svůj první pracovní titul CACT! Fotky od J. Jílkové najdete v galerii.


28.8. - 4.9.2010 Vodní záchranářský výcvik Chorvatsko

Tak jsme se rozhodly, že vyzkoušíme zase trochu něco jiného a vyrazily v plné sestavě na výcvik vodní záchranařiny do Chorvatska na ostrov Krk. Moje počáteční nejistota, zda to zvládneme, byla pryč hned první den, kdy jsme se seznamovaly s raftem - Lara nic neřešila: mám z něj vyskočit? - tak vyskočím, mám do něj vylézt zpátky? - tak vylezu.... Výcvikem byla nadšená a pokud jsme byly u moře, stále vyžadovala nějakou "práci". Zaměstnávaly jsme i Brusinku a i ona pracovala velmi radostně, ale hlavně si plně užívala sluníčka... Na výcvik se sešel fajn kolektiv a tak celý týden byl moc příjemný, navzdory deštivému pondělí (cvičili jsme i v dešti :o) ) a následnému ochlazení moře ( i když na koupání bylo). A těch zpátečních 900km Lara s Brusinkou, příjemně znaveny po "pracovním" týdnu, prospaly. Fotodokumentace zde.


Srpen 2010

Laře byl udělen titul SLOVENSKÝ ŠAMPION.

21.8. jsme se s Larou vydaly na kachní MFTR, který se konal v nádherném prostředí Rybářství Třeboň. Nebyla jsem si jistá Laruščiným chováním při honu (to ještě nezažila, aby před ní padaly na rybník střelené kačenky...), takže při něm zůstala na vodítku (a tím i přišla o nějaké bodíky). Ale moc ji to bavilo, pracovala s chutí a skončila v III. ceně na 8.místě. Škoda, že se trialu zúčastnilo jen 10 psů, protože honitba, počasí, organizace, atmosféra - vše bylo na jedničku!


4.-7.7.2010

Vyrazily jsme do Krkonoš a bylo nám tam moc fajn!


26.6.2010 ZVP Čelákovice

V sobotu pořádalo OMS Pha-východ ZVP v honitbě nedaleko Čelákovic. Protože naše LR Brusinka občas trénuje s Larou, přihlásili jsme na zkoušky tentokrát ji. Brusinka (10 3/4 roku) si "šla" vše svým tempem, nicméně bez chyby, takže jako jediná získala plný počet bodů a zvítězila! Ona je prostě jedinečná!


Květen 2010

Lara se stala CCR fenou roku 2009!


Byly doplněny výsledky z květnových výstav. Na MVP v Bratislavě se mi podařilo zmeškat posuzování (i když jsme na výstavišti byly včas...), ale p.rozhodčí Urošević byl moc laskav a posoudil nás dodatečně a tak Lara splnila podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion.


LARA JE INTERCHAMPION!Duben 2010

Do galerie jsme přidali pěkné fotečky z WT od Eviny Šípové a z vycházky od Ády Richterové.


11.4.2010 MVP Drážďany

V neděli jsme si "odskočily" na výstavu do německých Drážďan: V1, VDH (vítěz třídy), Res.CACIB.


3.4.2010

Na výstavu v Ml.Boleslavi jsme se tentokrát vydaly s Larou i Brusinkou. Sobotní slunečný den jsme si pěkně užily, potkaly jsme spoustu známých, Lara získala titul Vítěz Ml.Boleslavi a 3.místo v VIII.sk. FCI, Brusinka (10,5 roku) ve třídě veteránů V1 a tím splnila podmínky pro udělení titulu VETERÁN ŠAMPION! Brusinko, moc gratulujeme!


Březen 2010

Z FCI nám přišlo potvrzení o registraci chovatelské stanice INTI ANKA, Tak teď ještě musíme pro Laru sehnat pěkného a šikovného ženicha...

První březnový víkend jsme sbírali další rady na tréninku WT s Ritou Kokény (Maďarsko).

V týdnu 21.-28.3. proběhla na výstavišti v Brně Světová výstava vývoje myslivosti a lovectví 2010 - SILVA REGINA, které jsme se aktivně zúčastnili na stánku Retriever klubu CZ.

V 1. letošním WT jsme bohužel neuspěli, Lara vypadla na úloze na vodě. Ale už pilně trénujeme na další :o)


27.-28.2.2010 WT trénink s Wolfgangem Harrerem

Hurá! Sezóna začíná! A začala báječně, tréninkovým víkendem - přínosným a pohodovým s Wolfgangem H. (A).
Spousty krásných fotek pořídila organizátorka Míša Tomcová a Eva s Lukášem.
Lary výkony ve fotogalerii.


13.2.2010


© Copyright of the CCR Club in Great Britain


Ve dnech 31.7.-5.8.2010 se bude ve Velké Británii konat Světový kongres CCR 2010. Veškeré informace o této úžasné akci naleznete ZDE.


10.2.2010

Laře byl udělen výstavní titul ČESKÝ GRANDŠAMPION


6.-7.2.2010 MVP Duo CACIB Brno

Na dvoudenní MVP v Brně získala Lara 2x stejné ohodnocení: V1, CAC, Res.CACIB.


Leden 2010

Sníh si Lara moc užívá, viz. Galerie.


11.1.2010

V sekci CCR jsou přidány informace o zdraví CCR


PF 2010
10.12.2009 Hon-bažantnice Konopiště

Tentokrát jsme se na Konopiště vydaly v plném obsazení. Brusinka, přestože se honu nikdy neúčastnila, věděla okamžitě o co jde, pracovala celý den (v 10ti letech) a nanosila víc jak 50 bažantů. Ona je prostě úžasná !
Laruška si také donesla pár kusů, ale Tereza ji měla na "stopovačce", aby byla pod kontrolou a naučila se běhat pro bažanta a hned s ním zpět (a neprovozovala běžecký trénink, jako na prvním honu :o) ).
Foto v galerii.


Genetické testy

Klidnější období bez výstav a zkoušek využíváme k vyřizování věcí, které jsme zatím odsunovali stranou. Jako první přišly na řadu genetické testy. Laru jsme nechali v německé laboratoři LABOKLIN otestovat na GSD IIIa, EIC a Degenerative Myelopathy (DM), dnes nám přišel certifikát a my máme ohromnou radost, protože Lara má všechny výsledky N/N!.
Lara je jediný CCR v Česku, který má provedeny všechny tyto genetické testy.


14.-17.11.2009

Díky státnímu svátku jsme si prodloužili víkend na 4 dny a byly to dny plné aktivity:
Sobotní odpoledne jsme prožili na vyjížďce s koněm.
V neděli Tereza s Larou a Brusinkou vyrazily na celý den na výlet s kamarády z letního tábora Albeř (viz. Galerie)
Pondělí bylo dost adrenalinové, s Larou jsme jely na bažantí hon na Konopiště. Lara byla hodně poblázněná celkovou atmosférou, takže jsem ji nechala pracovat jen dopoledne a odpoledne už většinou jen přihlížela.
A úterý - WT trénink v Táboře, nádherné počasí (16st C), kupodivu po včerejším honu Lara celkem slušně pracovala, jen "running rabbit" byl příliš, to neustála ani jednou. Fotky od Bl. Novotné ZDE.


7.11.2009 - MVP Praha

:-) Také závěr výstavní sezóny se nám vyvedl - Lara se vystavovala ve třídě pracovní a od pana rozhodčího Fr. Pasáka obdržela ohodnocení V1, CAC, CACIB a tím splnila podmínky pro udělení titulu Interchampion!!!

Naše LR Brusinka oslavila dnes své 10.narozeniny - Brusinko, přejeme Ti hodně zdraví, elánu a radostných dnů do dalších let!


17.-18.10.2009 - Benátky n/Jizerou - MČR WT 2009

WT sezónu jsme zakončily tento víkend na Mistrovství ČR ve WT a zakončily jsme ji úspěšně! WT posuzovali angličtí rozhodčí Anne a Steve Crookes. Lara startovala ve tř.L (Novice) a obsadila 4.místo z 19 startujících! Pracovala opravdu moc pěkně, takže díky všem našim trenérům za rady a hlavně Laře, že se jich tentokrát držela :o)

(Protože jsem vezla katalogy a diplomy na sobotní ráno, rozhodla jsem se, že půjdeme cvičně, mimo soutěž i tř.E - známky 19,0,20,19,19 a to ta 0 byla mojí "zásluhou"... ). Celková výsledková listina ZDE, krásná fotodokumentace od Jirky Dolníčka ZDE, vybrané fotky Lary v Galerii.


3.-4.10.2009 - Trénink s Wolfgangem Harrerem (Rakousko)

Foto od Míši Tomcové v Galerii.


26.9.2009 - Klubová výstava Konopiště

Prosluněnou podzimní sobotu jsme prožily na KV, která se konala u zámku Konopiště. CCR (a LR feny) posuzoval maďarský rozhodčí Mr. Kiss Zoltán a Lara získala hodnocení V1, CAC, Klubový vítěz a nakonec i BOB! Fotila nás Blanka Novotná, díky. (Brusinka ve třídě veteránů dostala krásný posudek a ohodnocení V2). Nádherný den!


12.9.2009 WT Třebíč

Protože nám Lara začala na retřívřím táboře kulhat na přední tlapku a nepřestala ani po dvou týdnech klidnějšího režimu, objednaly jsme se na vyšetření k ortopedovi. Naštěstí se ukázalo, že klouby a kosti jsou v pořádku (lokty má i nadále krásně "čisté" - 0/0), příčinou oteklého místa mezi prsty zřejmě bylo,že na něco špatně došlápla. Nejdříve jsem nás chtěla z WT odhlásit, protože jsme vůbec necvičily,ale pak jsem se rozhodla, že to pojmeme jako trénink a jely jsme. Lara se bohužel srovnala až na naši poslední úlohu (úloha č.2), ale úlohy byly zajímavé a prožily jsme příjemný den mezi přátely. Výsledky ZDE, stav WT Tour ZDE.


22.-29.8.2009 Retriever tábor

Poslední srpnový týden strávily Lara s Terezou na táboře s retrievery na Albeři, který pořádal sdružení Výcvik retrieverů a moc si ho užily. Pár foteček najdete ve galerii.


8.8.2009 - WT Cup II.část Kefermarkt, Rakousko

II. část WT Cupu se konala v rakouském Kefermarktu, v pěkném, docela náročném lesním terénu. Posuzovali rakouští rozhodčí W.Harrer a A.Keller. S Larou jsme startovaly ve tř.L a bohužel jsme neuspěly. I když já jsem s prací Lary, až na poslední úlohu, byla spokojená. První úlohu jsem jí pokazila já, protože jsem se jí při směrování dotkla, takže bodová srážka a 12b. Druhou úlohu (na které vypadlo 6 psů) Lara udělala, ale pak se "zamyslela" a dummy "vyplivla" metr přede mě - takže 0. Třetí a čtvrtá úloha - 18, 18b.. Pátou disciplínou byla voda a tam si asi řekla, že už toho bylo pro dnešek dost a nešla ( a to už se nám nestalo hodně dlouho!). Podle mého, Lara toho umí docela dost, ale nějak se nám nedaří pracovat vyrovnaně...stále jsem nepřišla na to, jak ji přesvědčit, aby občas nepřidala nějaký ten "nápad" ze své kudrnaté hlavičky... Výsledky ZDE, pěkné fotky od Míši Tomcové zde ZDE (ty s Larou najdete ve fotogalerii).


červenec - srpen 2009

Užíváme si léto, odpočíváme i trénujeme... Léto 2009


28.6.2009 - SZVPR Dobříš

Poprvé od té doby, co s Larou pracujeme, jsem odstoupuila ze zkoušek. Přestože na trénincích s kachnou Lara pracovala pěkně, na zkouškách hned při 1.disciplíně (práce v rákosí) splašeně běhala, dělala, že o kachně neví a vůbec nereagovala na moje příkazy. Normálně mě naštvala, kudrna kudrnatá... To ona okamžitě ví: "Tady na mě holka nemůže, udělám si to po svým!" a chvíli trvá, než se mi podaří ji přesvědčit, že ani tady si to po svém dělat nebude. Zkusím teď trénovat jen ve skupince s trenérem, aby to s tím rozlišováním ( samy x rozhodčí) neměla tak jednoduché.


20.6.2009 - WT Milovice

Původně jsme se s Larou přihlásily do tř.E, ale protože jsem na ni viděla, že si úlohy trochu "zpestřuje" po svém ( je pravda, že na tréninku už jsme pokročily k úlohám složitějším a zajímavějším), dohlásily jsme se i do tř.L. A myslím, že na práci Lary bylo vidět, že ji to víc baví a že jsme udělaly dobře. Ttř. E - výborná / 5.místo, tř.L - velmi dobrá / 6.místo (a to jsem ji jednu úlohu pokazila já...). Výsledková listina je ZDE, Lara a WT ve foto Míši Tomcové ZDE, dokumentace z WT ZDE.


16.6.2009 - Laře byl udělen výstavní titul ČESKÝ ŠAMPION
14.6.2009 - SZVPR Nezdřev (Speciální zkouška z vodní práce retrieverů)

Tentokrát jsme se s Larou vydaly (trochu odvážně - po 1denním + 2hod. tréninku s Evou Černou) na lovecké zkoušky. To, čeho jsem se bála (rákosí), nakonec nedopadlo nejhůř, nejhorší známky jsme dostaly z markingu (1 !!!) a z přinášení (2 !!!) - Laruško, necvičíme náhodou WT ?! Nicméně zkouškama jsme prošly v III.ceně (102 bodů) a Lara získala potvrzení o loveckém upotřebení a navíc jsme ještě dostaly kachnu, abychom si to mohly do příště lépe natrénovat :o)


6.6.2009 - WT Ottestein (Rakousko)

Navrhla jsem Blance N., že bychom mohli vyrazit s Galem a Larou zkusit WT do Rakouska - tak jsme jeli (přihlášky odešly 3 hodiny před uzávěrkou :o) ). Blanka s Galem pracovali opravdu úžasně a zaslouženě se v tř.E umístili na 2.místě !!! (26 psů, prošlo 20). Zato Laruška se od začátku tvářila: Tohle už jsme někdy dělaly? a zakončila vše tím, že nešla do vody, takže výsledek "neobstála".
Přesto jsem moc ráda, že jsme do Rakouska jeli, jednak jsme si vyzkoušeli úlohy a posuzování dalších rozhodčích (S. Irsko, Rakousko, Itálie 2x) a také viděli, jaký je "venku" o WT zájem - tř.L 31 psů (23 prošlo), tř.M 25 psů (7 prošlo), tř.S 22 psů(8 prošlo)! Tak Blanko, kdy se zase vydáme do Rakouska na WT?


23.5.2009 - MVP Litoměřice

Práci jsme vystřídaly výstavou, hodnotila rozhodčí D.Smržová -V1, CAC, Res.CACIB (stále ještě v posudku: srst toho času v línání).


16.-17.5.2009 - WT Cup

1.WT pohárové soutěže Česko-Muhlviertel-WT Cup se konal nedaleko Č.Budějovic. Lara skončila ve tř.E na 9.místě (z 19 psů). Kompletní výsledky ZDE, fotodokumentace od Míši Tomcové ZDE. Lara cvičila moc pěkně, ale 2x kudrnka vyběhla (jednou dokonce na vodu...) a tak jsme přišly o 20 bodů.

Na 2.WT této soutěže se chystáme do Rakouska 8.-9.8. (blíže ZDE)


9.5.2009 - Fena roku 2008

Laře byl v rámci výstavy retrieverů v Hluboké n/Vltavou předán titul CCR fena roku 2008.


3.5.2009 - Trénink na WT

V neděli jsme vyrazily na trénink s M.Rytířem, úžasný pohodový den, viz fotky Blanky Novotné. Za 14 dní nás čekají WT v Českých Budějovicích, tak uvidíme, kolik jsme toho natrénovaly :o).


2.5.2009 - MVP Praha

Na MVP jsem šla trochu s obavami (Lara přelínává v souvislosti s falešnou březostí), ale Lara dostala od p.rozhodčího Vl.Adlta velmi pěkný posudek a hodnocení V1, CAC, CACIB, BOB!


28.4.2009

Po absolvování oftalmologického vyšetření přidáváme k údajům o zdraví Lary další potěšující: eyes clear!.


18.4.2009 - WT Konopiště (rozhodčí CZ)

18.4. se uskutečnil WT v krásném prostředí v bažantnici u zámku Konopiště. WT posuzovali čeští rozhodčí Ing. Eva Černá a Radim Sieber a pro startující připravili zajímavé, pestré, náročnější (ale dobře promyšlené a tím i zvládnutelné) úlohy.

Lara si vedla celkem dobře, slabým místem byla opět "voda" (u poslední úlohy na žabincem zarostlém rybníku ztroskotalo 6 psů!) - pro Laru 10 a 5 bodů - 8.místo a výsledek dobře. Celkové výsledky ZDE.


4.-5.4.2009 WT Tábor (rozhodčí GB)

O víkendu 4.-5.4.2009 proběhl nedaleko Tábora WT s anglickými rozhodčími Mark a Jamie Bettinson.

Lara startovala ve tř.E a k velkému překvapení startujících této třídy první čtyři disciplíny byl walk-up (ve 4 psech). Pro mě s Larou to byl vůbec první walk-up, nicméně jsem se rozhodla, že odvážně půjdeme bez vodítka (ostatně nic horšího než 0 nás nemohlo potkat...). Lara mívá pomalejší "rozjezdy", takže si u 1.úkolu trochu potřebovala začichat - 10bodů. 2.úkol byl v pohodě, pak se ale při cvičení jiného psa rozhodla, že by taky ještě cvičila a následoval příkaz od rozhodčího "na vodítko", tím pádem polovina bodů a opět 10. 3. a 4. úkol Lara zvládla perfektně - 20, 20! No a potom přišla 2 x voda a tam se Laruška rozhodla, že NE, jednoduše odmítla jít do vody ( i když, jak je vidět na fotce, před tím ve vodě byla), takže - 0, 0. Prostě je to kudrna kudrnatá...! Výsledky jsou ZDE.

Na WT navazoval dvoudenní skupinový trénink, který (pro tř.E,L) probíhal hlavně formou walk-up pod vedením Jamie B. a podle mě byl skvělý!

A velkým kladem je, že se Lara po těch dvou dnech takto sestaveného tréninku zlepšila hlavně v ovladatelnosti a klidech. Krásné fotky z WT pořídil Jirka Dolníček ZDE (část jsem si jich dovolila přesunout do Galerie).


8.3.2009 - Trénink na WT

Pracovně strávená neděle pod vedením M. Rytíře. O fotodokumentaci se postarala B. Novotná.


7.2.2009 - DUOCACIB Brno

Výstavní sezónu jsme zahájili úspěšně - Lara získala V1, CAC, CACIB (hodnotila pí.rozhodčí H. Ahrens z Rakouska) a kvalifikovala se na Crufts 2010 (snad se příští rok podaří "výlet" do Anglie zorganizovat, letos jsme to bohužel nezvládli).


15.11.2008 - MVP Praha

Počet zúčastněných CCR, jaký jsme ještě letos v ČR na výstavách nezažili - 5 fen a 3 psi. Hodnotil p.rozhodčí P.Studeník a Lara získala V1, CAC, CACIB! Fotografie naleznete naleznete ZDE.


8.11.2008 - Mezinárodní mistrovství ČR ve WT

WT byly posuzovány anglickými rozhodčími T. + G. Bailey. My se konečně rozhodly, že půjdeme celou soutěž "bez vodítka" a podařilo se nám získat ohodnocení "velmi dobrý". Takže přes úděsné počasí (zima + déšť, děšť + zima) moc příjemný den! Pěkné fotky Lary, které pořídil M.Gacík naleznete ZDE.